/Files/images/2016-2017_nr/rok_opera_motsart_pesni_ne_voshedshie_v_muzikl_le_carnivore_hishnik_volfgang_amadej_motsart.jpg

ЕФЕКТ МОЦАРТА

Численні незалежні дослідження вчених, медиків і психологів всього світу доводять, що музика австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта (1756 – 1791 р. р.) в порівнянню з творами всіх інших композиторів має дуже потужний оздоровчий вплив на людину. Більш того, музичні твори цього композитора здатні зцілювати від великої кількості недуг.
У Моцарта незвичайна музика і не швидка і не нудна, і чарівна в своїй простоті. Музичний феномен Моцарта ще не вияснений – його так і назвали «Ефект Моцарта».

Чому саме Моцарт. Чому не Бах, не Бетховен, не «Бітлз». Моцарт не створював приголомшливих ефектів, на які був здатен математичний геній Баха. Його музика не піднімає бурю емоцій, як музика Бетховена. Вона не розслаблює тіло, як народні мотиви і не призводить до рухів, як музика рок-зірок.

Значна частина музики геніального композитора написана у зовсім юному віці, може тому вона так близька дітям.Вона зрозуміла і ясна. Музика Моцарта в більшій мірі ніж музика інших композиторів, відповідає важливому життєвому правилу «золотої середини» - не занадто.Не занадто швидка, не занадто повільна, не занадто тиха, не надто голосна, не хвилююча і не спокійна. Така, яка допоможе дитині відновити енергетичний баланс, привести усе до рівноваги.

Моцарт народився буквально виплеканий із музики – його батько був капельмейстером хору, диригентом хорових і музичних капел у Зальцбургу, а мати – донька музиканта, співачка.Експерименти по вивченню феномену основані на припущенні, що музика впливає на мозок на анатомічному рівні, робить його рухливішим. Для дітей - сприяє формуванню нейронних сіток та розумовий розвиток дитини.

.
Соната для двох фортепіано к448 - одне з творів Моцарта, що має доведений лікувальний еффект при різних захворюваннях мозку, таких як: епілепсія, хвороба Альцгеймера, неврози, порушення мислення і памяті.
Стандартні “IQ-тести” фіксують реальне підвищення інтеллекту у людей після прослуховування саме музики Моцарта.

Дослідження американських учених показали, що лише 10 хвилинне прослуховування фортепіанної музики Моцарта підвищує розумові здібності у всіх без винятку людей. Навіть, після 5 хвилинного музичного сеансу у слухачів помітно покращується концентрація уваги.

Люди, що потерпають від хвороби Альцгеймера, покращують свої навички при регулярному прослуховуванню сонати для двух фортепіано до-мажор Моцарта. Вчені експериментальним шляхом довели, що звуки сонат Моцарта (особливо соната К 448) здатні купіровати епілептичні припадки.
В одному з експериментів, що проводив професор Джон Дженкинс (США), хворим, із серйозними неврологічними захворюваннями, в індивідуальному порядку дали прослухати лише 10-хвилинний фрагмент одного з музичних творів Моцарта, після чого практично у всіх цих людей на деякий период часу помітно покращувалась здатність виконувати тонкі рухи рук.
В клініках Швеції породіллям дають слухати музику Моцарта, тому що шведські вчені і медики переконані, що саме вона помогла їм різко знизити в своїй країні ранню дитячу смертність.


За твердженнями авторитетних спеціалістів світового рівня, музика Моцарта допомагає позбавитися від будь-яких душевних проблем, покращувати мову та слух. Якщо під час їжі щоденно слухати спокійну музику Моцарта – зникнуть проблеми з перетравлюванням їжі.
Як відмічають ведучі сурдологи і логопеди світу, присутність в музиці Моцарта багато звуків високої частоти роблять її найбільш цілющою серед всієї класичної музики.

По-перше, високочастотні гармонізованні звуки укріплюють мікроскопічні мязи середнього вуха. По-друге, звуки частотою від 3 000 до 8 000 Гц і вище викликають найбільший резонанс в корі головного мозку, що сприяють покращенню памяті і мислення.

Всьому світу відомий хрестоматійний випадок, коли музика Моцарта в буквальному смислі “подарувала” людині життя. 78-річний важкохворий маршал Ришилье Луи Франсуа де Виньро, будучи вже присмерті, за кілька хвилин до своеї очевидної кончини попросив виконати своє останнє бажання в цьому житті – щоб при ньому зіграли його улюблений концерт Моцарта. Невдовзі після того, як музика відзвучала, з маршалом сталося справжнє диво! Смерть відступила, і він буквально на очах присутніх пішов на поправку. В цієї людини якимось невідомим чином швидко повернулись життєві сили, поті прожив іще 14 років до 92 річного віку.


Наукові теорії.

Сила дії музики Моцарта на головний мозок науково доведено по двох напрямкам: частоті зміни ритму і власне по частоті звуку.
Перше повязано з тем, що наш мозок має цикли в своїй работі. Нервова система, має ритм 20-30 секунд. Вчені допустили, що резонанс в корі мозку як раз можуть викликати звукові хвилі, які коливаються з тою ж частотою. В Університеті штату Іллінойс проаналізували частотні характеристики музики майже 60-и різних композиторів на предмет того, як часто в творі зустрічаються хвилі довжино 20-30 секунд. Коли звели всі дані в одну таблицю, виявилось, що автори примітивної поп-музики попали в самий низ, а от Моцарт заняв перше місце зверху. В цій музиці витриманий 30-секундний ритм “тихо-голосно”, що відповідає біоритмам нашого мозку.
З другої сторони, доведено, що самий великий резонанс в корі мозку отримують звуки високої частоти (3 000 — 8 000 гц). А твори Моцарта буквально насичені звуками високої частоти.

Музика,щопідвищуєінтелект.

Активізація кори головного мозку – не просто наукове диво. Це об»єктивний процес, який стимулює мислительні процеси і покращує память. Підвищена мозкова активність значно підвищує інтелектуальний рівень людини. Американські вчені показали, що, якщо прослухати музику Моцарта лише 10 хвилин, то рівень IQ зросте майже на 8-10 одиниць.

Так в університеті Каліфорнії був проведений дуже цікавий експеримент, як впливає музика на проходження студентами тесту. Були відібрані 3 контрольні групи:
1 – сиділи в повній тиші;

2 – слухали аудіокнигу;

3 – слухали сонату Моцарта.
Всі студенти проходили тест До і Посля експерименту. В результаті студенти покращили свої успіхи.
1 – на 14%; 2 – на 11%; 3 – на 62%.
Європейські вчені довели, що під дією музики Моцарта розумові здібності підвищуються, не залежно від того, як до неї відноситься (подобається вона чи ні). Навіть після 5 хвилин слухання у людей помітно збільшується концентрація і зосередженість.
Особливо сильно діє ця музика на дітей. Діти розвивають свій інтелект значно швидше. В США вели спостереження за дітьми протягом 5 років. У тих дітей, які відвідували уроки музики 2 роки підряд, спостерігався значний розвиток просторового мислення.
У дорослих же еффект дії має значну інерцію. У одних активність мозку пропадала з останніми звуками. У других еффект зберігався довше, але потім мозок знову повертався в попередній стан. Звідси висновок — потрібно постійно підтримувати молодість.
Дослідники зробили висновок, що не залежно від смаків або попереднього досвіду слухачів, музика Моцарта незмінно впливала на них заспокійливо, покращувала просторове сприймання і можливість більш ясно і чітко виразити себе в процесі спілкування. Доведено, що ритми, мелодії і високі частоти музики Моцарта стимулюють і завантажують творчі і мотиваційні ділянки головного мозку.
Індекс просторового інтелекту виявився на 8-9 пунктів вище у досліджуваних, які прослуховували протягом десяти хвилин «Сонату для двух фортепиано ре-мажор» Моцарта, але еффект від прослуховування музики продовжувався всього десять - пятнадцять хвилин.
Складна музика збуджкє складні нервові моделі, які повязані з вищими формами розумоваї діяльності, такими як математика і шахи. І навпаки, проста і монотонна навязлива музика може дати протилежний еффект.

Кiлькiсть переглядiв: 0